Manchester United dhe Sheffield United – Shiko këtu ndeshjen

Manchester United kthehet në detyrat e ligës tre ditë pas dramës së penalltive në gjysmëfinalen e FA Cup kundër Coventry.

Djajtë e Kuq do të presin Sheffield United në ndeshjen e shtyrë të javës 29-të sonte në Old Trafford.

Gjashtë nga shtatë ndeshjet e fundit të ligës së Sheffield United dhanë katër ose më shumë gola.

Sheffield United ishte gjithashtu në aksion në fundjavë. Ata pësuan një humbje të dhimbshme 1-4 në shtëpi nga Burnley.

Humbja ndaj Clarets zyrtarisht do të thotë lamtumirë nga futbolli më i lartë për Blades. Ata janë ende dhjetë pikë larg Nottingham Forest në zonën e sigurt.

Manchester United fitoi tre nga katër përballjet e mëparshme me Blades. Djajtë e Kuq fituan 2-1 në ndeshjen e kthimit të luajtur në tetor të vitit të kaluar në Bramall Lane.

Ne kemi parë të paktën tre gola në secilën nga pesë ndeshjet e mëparshme kokë më kokë.

Scroll to top