Evertoni dhe Liverpooli – Shiko këtu ndeshjen

Reds janë ende në garën për titull pas fitores 3-1 të dielën pasdite në Craven Cottage. Mohamed Salah pushoi në fundjavë dhe pritet të kthehet në formacionin fillestar të mërkurën.

Everton arriti një fitore të madhe 2-0 ndaj Nottingham Forest.

Ata përfundimisht gjetën një mënyrë për të mbajtur një portë të pastër dhe për të arritur një fitore. Të rinjtë e Sean Dyche tani janë pesë pikë mbi Luton Town në zonën e kuqe.

Liverpool është rikuperuar nga dështimet e njëpasnjëshme si në Premier League ashtu edhe në Europa League. Ata e mposhten Fulham 3-1 të dielën pasdite në Craven Cottage. Reds kështu qëndruan në garën për titull.

Liverpool festoi një fitore 2-0 në ndeshjen e kundërt në tetorin e vitit të kaluar në Anfield. Reds shkojnë në këtë pas katër fitoreve dhe një barazimi në pesë përballjet e fundit me Everton.

Liverpool ka vetëm Premier League për t’u fokusuar pasi u eliminua se fundmi nga Europa League.

Scroll to top